Uchwałą nr XLII/826/22 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 30 maja 2022 r. w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez Województwo Wielkopolskie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego oraz zawarcia w tej sprawie umów pomiędzy Województwem Wielkopolskim a jednostkami samorządu terytorialnego w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, Gmina Nekla uzyskała pomoc finansową w formie dotacji celowej ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego na realizację projektu pn. Ocalić od zapomnienia – renowacja małych form architektury na terenie Targowej Górki w wysokości 40 000,00 zł.
W ramach przedmiotowego zadania zarówno cokół wraz z figurą św. Jana Nepomucena – męczennika Kościoła katolickiego, jak i płyta kommemoratywna poświęcona gen. Antoniemu Amilkarowi oraz Adelajdzie Kosińskim poddane zostały procesowi wzmocnienia wraz z usunięciem wtórnych uzupełnień, oczyszczenia i dezynfekcji, uzupełnienia ubytków i klejenia spękań oraz uczytelnienia napisu. Wykonawcą prac było przedsiębiorstwo ANTA Konserwacja Zabytków Katarzyna Wypych z Kostrzyna.
Ponadto w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego dedykowanego sołectwu Targowa Górka zakupiony został namiot gastronomiczny służący do obsługi przedsięwzięć o charakterze rekreacyjno-sportowym oraz patriotyczno-religijnym, w tym pielgrzymek zmierzających do Narodowego Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. Z kolei w ramach wkładu własnego mieszkańcy sołectwa dokonali usunięcia nieczystości z ogrodzenia okalającego przedmiotowe miejsce, następnie jego odmalowania oraz przeprowadzili stosowne prace porządkowe.
Całkowita wartość projektu: 63 044,50 zł
Dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego: 40 000,00 zł
Wkład własny gminy: 20 203,00 zł
Wkład własny mieszkańców: 2 841,50 zł
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”
Przedmiotowe środki z budżetu Województwa Wielkopolskiego przeznaczone są na zagospodarowanie przestrzeni publicznej, poprawę estetyki sołectwa (miejscowości), zachowanie, odtworzenie i promowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego oraz tradycji społeczności lokalnych